All for Joomla All for Webmasters
BİLGİLENDİRME

Yazlık Sahibi Olmanın Avantajları

By
Posted Mar 10th, 2020
Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)
 Yayın tarihi :  Kategoriler : Genel
 

     

 

Yazlık evlere yatırım yapmak emlak yatırımcısı olmanın en iyi yollarından biri diyebiliriz. İlk kez bir emlak yatırımı yapıyorsanız, muhtemelen tüm seçenekleri göz önünde bulunduruyorsunuz ve sizin için hangi seçeceğin çok daha iyi olacağını düşünüyorsunuz. Biz de size bu süreçte yardımcı olabilecek bir yazı hazırladık.

İşte yazlık ev satın almanın en önemli faydaları:

1. Bu yatırım iki amaca hizmet edebilir;
İkinci bir ev olarak kullanabilir ve tatillerinizi ailenizle birlikte orada geçirebilirsiniz,
Yılın geri kalanında kiraya verebilirsiniz. Buradaki fikir, kullanmadığınız zamanlarda konuklara ikinci evinizi kiralamanızdır.

2. Gayrimenkul yatırımının ve özellikle de kiralık mülklere yatırım yapmanın en büyük avantajlarından biri, kira geliri sayesinde sabit bir gelir kaynağı elde etmenizdir.

3. Yazlık ev satın aldığınızda ve kısa süreli kiraya verdiğinizde, elde ettiğiniz para ile tüm gerekli masrafları (emlak vergisi, sigorta, bakım ve onarımlar) ödeyebilirsiniz.

4. Kısa vadede para kazanmanın yanı sıra, yazlık eviniz sayesinde uzun vadede de para kazanabilirsiniz.

İkinci bir ev satın almak önemli bir gayrimenkul yatırımıdır ve genellikle zaman içinde değerine değer katar. Yazlık mülkünüzü satmaya hazır olduğunuzda, genellikle daha yüksek bir fiyattan satabilir ve kâr elde edebilirsiniz.

5. Mülkünüzü satarken daha fazla para kazanmak istiyorsanız, mülkünüzün piyasa değerini arttırmak için tadilat ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Kendi evinizde olduğu gibi satın aldığınız ikinci bir evde de vergi indirimi sağlanmaktadır. Bu indirimler ipotek ödemeleri, emlak vergisi, kira geliri, sigorta primi, kamu hizmetleri ve diğer kira giderleri için geçerlidir.

6. Bununla birlikte, mülkünüzü tatil için konuklara kiraya vermeye karar verdiğiniz zaman, herhangi bir vergi yasasını ihlal etmeden vergi indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Bu indirimlerden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için profesyonel bir gayrimenkul danışmanıyla birlikte çalışmanızı öneririz.

7. Yazlık evlere yatırım yapmak sizi diğer emlak yatırımlarından daha düşük bir risk altına sokar. Öncelikle, yazlık evler genellike turizm merkezlerinde yer almaktadır. Bu nedenle çok sayıda misafire ulaşabilir ve yüksek doluluk oranlarına ulaşabilirsiniz.

8. Yazlık eviniz, ailenizle birlikte vakit geçirebileceğiniz ikinci bir eviniz. Bu sayede, dönemsel olarak ya da bazı yıllar kiralamada talep azalması yaşarsanız, mülkünüz değerlenene kadar otel veya başka tatil evlerini kiralamak yerine kendi mülkünüzde vakit geçirebilir, bu süreyi avantajınıza çevirebilirsiniz. Yazlığınız popüler bir destinasyonda bulunuyorsa, değer kazanması çok uzun sürmeyecektir.

Başarılı bir gayrimenkulun en önemli ve olmazsa olmaz kuralından biri yatırım yapacağınız mülkün lokasyonudur. Yazlık bir ev satın alırken, siz, aileniz ve arkadaşlarınızın yanı sıra diğer gezginlerin de keyif alacağı yerleri seçin.

 

erol çelik

lüks konut danışmanı – mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , 
Okunma 1284 kez